Nasza inicjatywa plenerowej galerii sztuki zainicjowała swoją działalność w 2016 roku – wtedy to miasto Wrocław otrzymało wraz z hiszpańskim San Sebastian tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Pierwotnie mieliśmy ulokować się bezpośrednio na terenie Bastionu Ceglarskiego i w jego klimatycznych wnętrzach…niestety obiekt ten nie spełniał norm bezpieczeństwa w opinii specjalistów władz miejskich, natomiast otrzymaliśmy zgodę na organizowanie cyklicznej wystawy plenerowej przed bastionem. Budowla, stanowiąca tło naszej galerii oraz górujące nad nią Wzgórze Polskie, z którego można ogarnąć wzrokiem cały plac na którym się prezentujemy się ze swoimi pracami, nadały specyficznego charakteru dla miejsca naszej wystawy. Całości dopełnia zacne towarzystwo Rotundy Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Okoliczności te przyczyniły się do nazwania naszego zespołu twórców jako Dolnośląska Grupa Artystyczna Bastion Ceglarski. W jej składzie prezentują swoje prace artyści o uznanym dorobku, jak i również obiecujący początkujący amatorzy. Prowadzimy specjalne warsztaty doszkalające dla osób od 15 roku życia do…:) Najważniejsze w tym są wspólne spotkania i dobra zabawa, satysfakcja i chęć samorozwoju.

Mocną stroną naszej plenerowej galerii jest jej wspomniana lokalizacja, działamy bowiem we wszystkie możliwe soboty i niedziele. Jeżeli pogoda lub inne czynniki nie przeszkodzą, zawsze możemy liczyć na tłumy zwiedzających i zainteresowanych osób. Zapraszamy na coroczne sezony między 1 maja a końcem października.